Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprawdzone sposoby na urządzenie małej kuchni w...

Porady


Sprawdzone sposoby na urządzenie małej kuchni w kawalerce

Kuchnia jest najtrudniejszym pomieszczeniem do urządzenia. Oprócz tego, że wszystkie poszczególne elementy kuchennego wyposażenia powinny do siebie pasować, to jeszcze pomieszczenie to musi być funkcjonalne, wygodne, bezpieczne i komfortowe. Duże znaczenie ma tutaj umiejscowienie wszystkich elementów w taki sposób, by kuchnia była estetyczna i wygodna w użytkowaniu. O ile takie zadanie jest dość proste w przypadku dużych, przestronnych kuchni, tak problem pojawia się w przypadku małych i ciasnych wnętrz. Prawdziwym wyzwaniem jest funkcjonalne urządzenie kuchni w kawalerce. Jak sprawić, by kuchnia nie była zagracona, ale dobrze spełniała swoje zadania?

Na zdjęciu: Studio Mebli CamiDecor

Jak rozsądnie wykorzystać małą przestrzeń?

 

Oczywiste jest, że w kawalerkach oraz małych kuchniach każdy wolny centymetr jest na wagę złota. Warto więc zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na marne szukać gotowych mebli w sklepach . Są one mało funkcjonalne i niedopasowane do tego typu pomieszczeń. Skoro nie mamy zbyt dużo miejsca, musimy maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię we wszystkich możliwych wymiarach. Trzeba starannie dobrać meble, urządzenia oraz wszystkie dodatki.

 

Czy mała kuchnia wiąże się z koniecznością rezygnowania z urządzeń?

 

Właściciele małych kuchni pomimo ograniczonego miejsca, nie są w stanie zrezygnować z urządzeń kuchennych, czyli podstawowego wyposażenia kuchennego. Z pomocą spieszą producenci sprzętów AGD oraz ich urządzenia w wersji kompakt. Sprzęty w wersji mini w niczym nie ustępują swoim większym odpowiednikom. Okazuje się, że mniejsza zmywarka czy piekarnik posiada takie same funkcje, co model w tradycyjnych rozmiarach. Dzięki mniejszym urządzeniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu kuchennym.

 

Najlepsza do kuchni w kawalerce będzie... zabudowa!

 

Jak wiadomo, w kuchni najważniejszy jest komfort i wygoda. Nie zrezygnujemy z szafek, ponieważ naczynia i produkty żywnościowe należy przechowywać w odpowiednich miejscach. Meble gotowe, dostępne w sklepach, sprawdzą się raczej w większych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o kuchnię w kawalerce, warto zdecydować się na meble na wymiar. Idealnie dopasowana zabudowana będzie funkcjonalna, wygodna i pomieści to, co chcemy schować.

 

W małej kuchni postaw na minimalizm.

 

Aranżacja małej kuchni jest szczególnie truda. Musimy mieć dobre wyczucie stylu, aby nie zagracić niepotrzebnie pomieszczenia. Bardzo ważne jest, abyśmy starali się ograniczać dodatki, bo w małej kuchni są one zbędne. Nawet najlepiej dopasowana zabudowa kuchenna może stracić swój urok, jeśli za bardzo przesadzimy z dodatkami i dekoracjami.

 

Co robić?

 

Kuchnia w kawalerce w cale nie musi być brzydka i nudna. Nawet bardzo małe pomieszczenie kuchenne można stylowo urządzić. W tym celu warto sięgnąć po rady specjalisty. Stolarz lub projektant pomoże nam maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli chodzi o sprzęty AGD to warto sięgnąć po mniejsze wersje urządzeń – zajmą nam mniej miejsca, a nadal będą spełniać swoje zadanie.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Magdalena

Wszystko w zabudowie, do tego sprzęty mini i kuchnię nawet w kawalarce będzie można rzeczywiście nazwać kuchnią ;)

Zobacz również


Kuchenka – podstawa kuchni w nowoczesnym formacie


Już lata temu przestały być popularne dawniej robiące furorę kuchnie gazowe. W...

Tych błędów nie popełniaj, gdy chcesz kupić lodówkę


Zakup sprzętu AGD na „łapu-capu" to nic dobrego. Nie jest często również...

W tych kolorach jej do twarzy


Tak naprawdę nie ma barwy, której nie można by zastosować w kuchni. W...