Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Porady


Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Drewno należy do materiałów ponadczasowych – nigdy nie wyjdzie z mody. Drewniana kuchenna zabudowa prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko. Drewno, nawet jeżeli nie 'gra pierwszych skrzypiec' to zawsze jest obecny w kuchennych wnętrzach – chociażby w postaci małych, subtelnych dodatków.

Na zdjęciu: Studio Bossi

Czy drewno to surowiec idealny?
Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Jednocześnie potrafi wprowadzić do wnętrza ciepło, klimat, elegancję i przede wszystkim estetykę. Drewno może być używane dosłownie do wszystkiego – od mebli, przez podłogę, po dodatki. Można je rzeźbić, formować, frezować – stanowi on wręcz idealny materiał dla każdego dobrego stolarza. Drewniane elementy szczególnie dobrze wyglądają w kuchennych pomieszczeniach.

 

Poziom pierwszy – podłoga z drewna
Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem, a szczególnie jej podłoga narażona jest na bardzo dużą eksploatację. Oczywiście dodatkowo, narażona jest ona na zarysowania, zniszczenia i uszkodzenia spowodowane obecnością większej wilgotności, tłuszczu i wysokich temperatur. Podłoga w kuchni wymaga też częstszego mycia i odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli chcemy mieć drewnianą podłogę w kuchni to warto wybrać trwałe i twarde gatunki drewna. Kluczowym elementem jest odpowiednie przygotowanie podłogi oraz systematyczna pielęgnacja – na przykład w postaci impregnacji.

 

Partner idealny
Drewno idealnie komponuje się z każdym innym materiałem. Dobrze prezentuje się zarówno ze szkłem jak i metalem. Ładnie wygląda także w towarzystwie kamienia, ceramiki czy nawet tworzyw sztucznych – można je więc łączyć z każdym materiałem. Z niektórymi tworzy kontrast, w innych przypadkach podkreśla głębię i charakter. Bez względu na to, na jakie połączenie się zdecydujemy, drewno zawsze będzie się dobrze prezentowało. Ogromną zaletą drewna jest to, że po kilku latach użytkowania można je odrestaurować i sprawić, że znów będzie wyglądało jak nowe.

 

Z miłości do tradycji
Drewno jest znane od wieków. Jest to materiał idealny – szczególnie dla miłośników tradycyjnego stylu. Drewno umożliwia stworzenie pięknego, niepowtarzalnego pomieszczenia, które ma duszę. Rzemieślnik potrafi z drewna stworzyć prawdziwe cudeńka, posiadające charakterystyczne żłobienia i sfrezowania – w ten właśnie sposób powstają unikatowe kredensy, komody i szafeczki.

 

Drogi wybór
Nie ma się co oszukiwać, drewno wciąż pozostaje drogim materiałem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wybór nawet rodzimych gatunków wiąże się z dość dużymi kosztami ze względu na pracochłonną obróbkę. Jeżeli nie stać nas na kuchnię w drewnie, to możemy pokusić się o jego elementy. Możemy zdecydować się na drewniany stół lub blat.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Tomasz

Drewno w kuchni wygląda genialnie. Dobrze komponuje się z salonem i różnymi dodatkami. Ważne, aby materiał był trwały, bo w kuchni to różnie bywa ;)

Zobacz również


Wygoda i estetyka w jednym? Styl Biedermeier w kuchni


Wielokrotnie zdarza się, że chcąc elegancko zaaranżować poszczególne wnętrza...

Toster – jakie parametry techniczne mieć na uwadze?


Sprzęt niby drobny, nie do końca potrzebny, bo przecież bez tostów robionych na...

Herbata przechowana


Odpowiednie przechowywanie żywności, przypraw, a przede wszystkim herbaty to podstawa...