Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Porady

Kuchnia w drewnie – klasyka sama w sobie

Ulubione1

Drewno należy do materiałów ponadczasowych – nigdy nie wyjdzie z mody. Drewniana kuchenna zabudowa prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko. Drewno, nawet jeżeli nie 'gra pierwszych skrzypiec' to zawsze jest obecny w kuchennych wnętrzach – chociażby w postaci małych, subtelnych dodatków.

Czy drewno to surowiec idealny?
Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Jednocześnie potrafi wprowadzić do wnętrza ciepło, klimat, elegancję i przede wszystkim estetykę. Drewno może być używane dosłownie do wszystkiego – od mebli, przez podłogę, po dodatki. Można je rzeźbić, formować, frezować – stanowi on wręcz idealny materiał dla każdego dobrego stolarza. Drewniane elementy szczególnie dobrze wyglądają w kuchennych pomieszczeniach.

 

Poziom pierwszy – podłoga z drewna
Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem, a szczególnie jej podłoga narażona jest na bardzo dużą eksploatację. Oczywiście dodatkowo, narażona jest ona na zarysowania, zniszczenia i uszkodzenia spowodowane obecnością większej wilgotności, tłuszczu i wysokich temperatur. Podłoga w kuchni wymaga też częstszego mycia i odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli chcemy mieć drewnianą podłogę w kuchni to warto wybrać trwałe i twarde gatunki drewna. Kluczowym elementem jest odpowiednie przygotowanie podłogi oraz systematyczna pielęgnacja – na przykład w postaci impregnacji.

 

Partner idealny
Drewno idealnie komponuje się z każdym innym materiałem. Dobrze prezentuje się zarówno ze szkłem jak i metalem. Ładnie wygląda także w towarzystwie kamienia, ceramiki czy nawet tworzyw sztucznych – można je więc łączyć z każdym materiałem. Z niektórymi tworzy kontrast, w innych przypadkach podkreśla głębię i charakter. Bez względu na to, na jakie połączenie się zdecydujemy, drewno zawsze będzie się dobrze prezentowało. Ogromną zaletą drewna jest to, że po kilku latach użytkowania można je odrestaurować i sprawić, że znów będzie wyglądało jak nowe.

 

Z miłości do tradycji
Drewno jest znane od wieków. Jest to materiał idealny – szczególnie dla miłośników tradycyjnego stylu. Drewno umożliwia stworzenie pięknego, niepowtarzalnego pomieszczenia, które ma duszę. Rzemieślnik potrafi z drewna stworzyć prawdziwe cudeńka, posiadające charakterystyczne żłobienia i sfrezowania – w ten właśnie sposób powstają unikatowe kredensy, komody i szafeczki.

 

Drogi wybór
Nie ma się co oszukiwać, drewno wciąż pozostaje drogim materiałem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wybór nawet rodzimych gatunków wiąże się z dość dużymi kosztami ze względu na pracochłonną obróbkę. Jeżeli nie stać nas na kuchnię w drewnie, to możemy pokusić się o jego elementy. Możemy zdecydować się na drewniany stół lub blat.

Zobacz również

Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Bezszronowa lodówka, czyli jaka? System no Frost to specyficzny system cyrkulacji powietrza. Ta...

Idealna kuchnia dla mężczyzny – jaka powinna być?

Idealna kuchnia dla mężczyzny – jaka powinna...

Męska strona kuchni, czyli faceci w kuchni W większości mieszkań przewagę stanowią kobiece...
Komentarze (1)
1
Gość
Tomasz
2017-03-30 11:59:27

Drewno w kuchni wygląda genialnie. Dobrze komponuje się z salonem i różnymi dodatkami. Ważne, aby materiał był trwały, bo w kuchni to różnie bywa ;)

Twój komentarz
Ocena