Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak dobrze umieścić gniazdka elektryczne w...

Porady

Jak dobrze umieścić gniazdka elektryczne w naszej kuchni?

Ulubione0

Każdy projektant jest zdania, że planowanie kuchni należy rozpocząć odpowiednio wcześniej – i trzeba się z tym zgodzić. W przypadku wielu przedsięwzięć najważniejszy jest dobry plan – tak jest również w tym przypadku. Dobry plan działania urządzania kuchni jest już połową sukcesu. Już podczas budowy domu powinniśmy zastanowić się jak to wszystko ma wyglądać. Powinniśmy wiedzieć, gdzie, co i jak chcemy. Kuchnia jest sercem domu, dlatego powinniśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy się dobrze czuli – pomieszczenie w którym będziemy chcieli przebywać. Ogromną rolę odgrywają tutaj szczegóły – na pozór nic nieznaczące elementy mogą okazać się kluczowe, dlatego ważne jest aby nie zorientować się za późno. Wybieranie kolorów ścian, mebli czy podłóg może nas tak pochłonąć, że zapomnimy o bardzo istotnych kwestiach – o gniazdkach elektrycznych. Odpowiednio umieszczone gniazdka mogą zaoszczędzić nam sporo pracy oraz nerwów! Ich rozmieszczenie powinno być uzależnione przede wszystkim od loka

Zakładanie instalacji elektrycznej – to musisz wiedzieć!
W czasie zakładania instalacji elektrycznej musimy zdecydować, gdzie ulokujemy gniazdka elektryczne. Wiele osób podchodzi do tego 'na lajcie', bo przecież, czy to takie ważne? Później jednak, okazuje się, że przypadkowe rozmieszczenie gniazdek przysporzy nam więcej kłopotów, niż pożytku. Nagle okazuje się, że kabel od czajnika nie dostaje do gniazdka i musi stać w niewygodnym dla nas miejscu. Wszędzie znajdują się przedłużacze i nagle nasza piękna, wymarzona kuchnia nie prezentuje się tak, jak powinna. Kuchnia jest miejscem, gdzie nie ma mowy o dodatkowych kablach! Każdy chce, aby pomieszczenie kuchenne wyglądało estetycznie, dlatego podczas wybierania mebli, bądź ich tworzenia dbamy o to, aby 'wystawało' jak najmniej. Już podczas planowania budowy, czy remontu warto zastanowić się, gdzie będzie stała zmywarka, gdzie lodówka – chodzi tutaj przede wszystkim o aspekty techniczne! Jeśli już na początku określimy nasze wymagania to będzie nam łatwiej mądrze i funkcjonalnie rozmieścić gniazdka! Kuchnia ma być wygodna i komfortowa w użytkowaniu, a dobre ulokowanie gniazdek to podstawa!

 

Sprawdzone miejsca na gniazdka – to zawsze się udaje
Jak już wcześniej wspominaliśmy, rozmieszczenie gniazdek elektrycznych musi być uzależnione od lokalizacji sprzętów elektrycznych. Urządzenia AGD wymagają stałego dostępu do prądu, dlatego to właśnie one są priorytetem. Gniazdko musi znaleźć się w pobliżu lodówki, piekarnika, kuchenki czy okapu. Najważniejsze to sprecyzowanie w których miejscach będą znajdowały się te urządzenia – później będzie już z górki. Drugą bardzo ważną kwestią są otwory na gniazdka w zabudowie meblarskiej. Jeśli decydujemy się na zmywarkę to warto już podczas planowania zabudowy to zaznaczyć – pamiętajmy, w kuchni liczy się komfort! Oczywiście oprócz tego, że gniazdka 'uzależnione są' od urządzeń, to nie może ich także zabraknąć w pobliżu blatu roboczego. To tutaj bardzo często korzystamy z tostera czy miksera – warto więc mieć także gniazdko 'pod ręką'.

Zobacz również

Grill elektryczny – poznaj wady i zalety tego urządzenia

Grill elektryczny – poznaj wady i zalety tego...

• Pyszna karkówka z grilla przez cały rok Grill elektryczny to urządzenie, które umożliwia...

Jak wyczyścić okap?

Jak wyczyścić okap?

Dlaczego okap wymaga czyszczenia, czyli skąd się bierze ten brud? Okap jest urządzeniem, które...
Komentarze (1)
1
Gość
Darioo
2017-07-25 11:21:31

Muszę powiedzieć, że o takiej skrytce na gniazdka elektryczne nie widziałem ;) Zawsze kojarzyły mi się one z umiejscowieniem na ścianie, a tutaj wcale ich nie widać jeśli z nich nie korzystamy :)

Twój komentarz
Ocena